IT Вакансії

Що робить і скільки заробляє DevOps Engineer?

Вони можуть автоматично додати потужності у момент пікових навантажень. Незважаючи на те, що технології розвиваються, проте в цій сфері є речі, які дуже довго залишаються сталими. Найперше варто сказати, що DevOps не стільки посада, скільки методологія (скорочення від development + operations).

Фахівець повинен добре знати наскрізну розробку програмного забезпечення та життєвий цикл розгортання. Новачкам у професії не
обов’язково розбиратися в усіх інструментах
для впровадження DevOps-практик. DevOps інженер — рідкісний айтівець, за пошуком вакансій на різних порталах можна знайти до 200 пропозицій максимум. Однак коли відсортувати всі пошукові запити за розміром зарплати DevOps часто займають верхні позиції.

GoLang — мова програмування, яку розробив Google і яка стає популярною технологією. У 2019 році вона потрапила до списку мов, які найшвидше розвиваються. Згідно з даними StackOverflow у  2022, Go на 14-му місці у світовому рейтингу популярних мов і на 10-му місці серед українських програмістів згідно з опитуванням DOU. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev. Згідно з дослідженням порталу DOU, зарплатня DevOps-інженерів здебільшого зростає швидше за доходи інших технічних фахівців.

Курси девопс, які можна пройти в Україні

І не всі до кінця розуміють, що саме має робити DevOps-інженер у межах своєї посади. Якщо дуже стисло дати визначення, то лінію між backend та frontend можна провести через API, споживачем якого є користувацький інтерфейс – UI. Бекендер розробляє усю ту частину, яка дозволяє віддати на API підготовлені для UI дані.

що повинен знати DevOps інженер

Звісно, базово так, але це спрощує можливість стати девопсом. Більше про особливості проведення співбесід читайте в нашій статті «Чек-лист кандидата в IT». Не завадить і англійська мова читати https://wizardsdev.com/ документацію та інтерфейс. Хоча більшість будівельних професій традиційно вважаються чоловічими, кошторисник — виняток з правил. Не менше половини фахівців з кошторисної справи — жінки.

Middle DevOps Engineer

Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором. Я все ж рекомендую після самостійного навчання пройти буткемп-курси від компаній по типу SoftServe, Epam чи Eleks — це майже гарантоване працевлаштування. Старший DevOps-інженер відповідає за впровадження та підтримку процесу розробки програмного забезпечення. Він тісно співпрацює із розробниками, щоб переконатися, що нові функції впроваджуються відповідно до стандартів компанії.

що повинен знати DevOps інженер

Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно. Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками. DevOps-інженер відповідає за безперебійну роботу ІТ-інфраструктури компанії. Він працює із розробниками над розгортанням та управлінням змінами коду.

Пошук

Тобто, її не «нав’язали» згори, вона логічно розвинулась у середовищі практиків. DevOps (Development Operations) — методика комфортної взаємодії між командами, що відповідають за розробку та експлуатацію продукту. Наприкінці курсу студенти захищатимуть фінальні проєкти, кожен отримає фідбек від лектора та зможе доповнити резюме прикладами отриманих знань.

Буде складно та місцями ресурсозатратно, але точно цікаво та перспективно. Робота гідно оплачується, працювати можна на цікавих, несхожих один на одного проєктах, та завжди бачити результат своїх дій. DevOps-інженер і тестує код, і проводить дебагінг. Проте йому не потрібно досконало знати мови програмування, а тестування автоматизовані. Щоб бізнес отримував дохід, його сервіси повинні бути максимально стабільними. Тому в періоди максимального навантаження, наприклад в Чорну пʼятницю чи в Лігу чемпіонів, фахівцям потрібно бути на телефоні, щоб миттєво реагувати на проблеми.

Простори назв

На закінчення можна сказати, що професія інженера завжди була і буде затребуваною, тому що прогрес ніколи не стоїть на місці, а інженери основні його двигуни. Не залежно від зарплати або посади кожен власник може сміливо вважати себе частиною наукового співтовариства планети. вакансія DevOps Engineer AWS DevOps-культура, по-моєму, — це наступний щабель еволюції FullStack-парадигми, в якій команди реалізують не окремі частини програми, а вирішують всю задачу. Одній людині охопити ці завдання досить складно, і такий процес треба вести у всій компанії або групі.

  • Рівень напруженості між командами розробників та сисадмінів — ще той виклик.
  • Після цього Jenkins скеровується у Github (сховище, у яке розробник запушив свій код), стягує код і починає білдити.
  • Проте вже ні для кого не секрет, що розпочати свій шлях у програмуванні ніколи не пізно, а досвід Олександра лише підтверджує, що досягнути у цій сфері можна вдосталь.
  • Ми, команда DevOps Fest, хочемо аби наші учасники stay safe, stay positive, stay educated.
  • Коли надходить час деплоїти, ми користуємося командою terraform apply.
  • Потрібні навички роботи з файловою системою, сокетами, віртуалізацією, керуванням пам’яттю, введенням та виведенням, процесами.

DevOps-інженери забезпечують швидшу та надійнішу розробку програмного забезпечення, доставлення, покращення якості та задоволеність клієнтів. Відповідно, попит на фахівців у всьому світі лише зростатиме. Такий менеджер повинен мати хороші навички спілкування, оскільки йому часто доводитиметься комунікувати як з професіоналами з управління, так і з технічним персоналом, залученим до проєкту. Методологія DevOps дуже об’ємна, тому універсальних спеціалістів не існує. Навчальна програма складається з серії курсів, вони розбиті на 5 блоків підготовки.

Інвестування компаній у девопс-інженерів дозволяє оптимізувати роботу команд і поліпшити клієнтський досвід у взаємодії з програмою, сервісом або додатком. Робить дайджести на DOU, сo-founder у Kyiv DevOps Community та автор телеграм-каналу ДевОпс Інженер. Зараз допомагає SQUAD прискорити розробку, налаштувати процеси та мігрувати ML-related програми. Кожен мікросервіс діє автономно та обслуговує певну бізнес-потребу. У порівнянні з традиційним монолітним додатком мікросервіси пропонують переваги модульності, масштабованості та безпеки. Тому не дивно, що в DevOps команди переходять на мікросервісну архітектуру, яку необхідно розуміти.

Оскільки DevОps-інженер працює на перетині між розробниками, тестувальниками й операційною командою, йому варто розвивати як hard skills, так і soft skills. Є кілька важливих порад, які можна взяти до уваги. Навіть якщо ви працюєте в системі Windows, там також може статися збій і перед очима з’явиться чорний екран з текстом. Щоб пофіксити ситуацію, треба переглянути логи, а це можна зробити, скориставшись визначеними командами або текстовим редактором у Terminal. Контейнерні технології допомагають у щоденному оновленні додатків для підтримки безперебійної роботи сервісу 24/7.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.